HOTEL KURDĚJOV

Tipy na výlety

ZÁMEK LEDNICE

20 KM

Zámek budovali od 13. století Lichtensteinové jako svoje reprezentační sídlo. Dochovaly se zde soukromé knížecí apartmány a dětské pokoje princů a princezen, zařízené autenticky v duchu konce 19. století. K zámku přiléhá unikátní stavba palmového skleníku a největší evropský zámecký park, který si můžete prohlédnout z 60 metrů vysokého minaretu.


AQUALAND MORAVIA

25,4 KM

Děti i dospělí se mohou vyřádit na 20 tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abbys a Boomerango určené pro 3místné rafty si můžete vyzkoušet vůbec poprvé v České republice! Kromě toho jsou pro vás připravené oblíbené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash a mnoho dalšího.


KOUPALIŠTĚ V HORNÍCH BOJANOVICÍCH

10,6 KM

Pro návštěvníky je připraven bazén 15×30 m, pro malé děti pak i bazének o průměru 3 m. Ve volném čase je možné zahrát si ruské kuželky, petanque, stolní tenis a stolní fotbal, dále nohejbal i tenis.


AQUAPARK HUSTOPEČE

3 KM

Stojí ve středu města a je součástí rozlehlého sportovního areálu. K dispozici je 25m plavecký bazén, masážní a relaxační bazény s vodními tryskami, dětský bazén a skluzavky i 70 m dlouhý tobogán. Nechybí hřiště na plážovou kopanou, plážový volejbal, tenisové kurty a dětské prolézačky.ZÁMEK VALTICE24 KM
Město Valtice je někdejší rodinnou rezidencí lichtenštejnských knížat, dominantou města je kostel Nanebevzetí Panny Marie a barokní zámek s kaplí. Obec se pyšní oficiálním titulem „hlavní město vína“, sídlí zde Národní vinařské centrum, které provozuje veřejnou degustační expozici Salon vín ČR.


JANŮV HRAD

20 KM

V Lednicko-valtickém areálu se nachází romantická umělá zřícenina postavená v letech 1801–1807 podle projektu Josepha Hardtmutha. Stavba je tvořena čtyřmi nárožními věžemi a tvoří půvabnou scenerii pro vaše selfie i rodinné fotky.


APOLLONŮV CHRÁM

32 KM

Empírový Apollonův chrám se nachází na návrší u břehu Mlýnského rybníka. Byl postaven na začátku 19. století, aby zpříjemnil život lichtenštejnskému dvoru. Zdobí jej dórské sloupy, klasicistní zábradlí a točité schodiště. Hluboký okolní les láká k příjemným procházkám.


LOVECKÝ ZÁMEČEK RENDEZ-VOUS

41 KM

Klasicistní lovecký zameček stojí asi 3 km severovýchodně od Valtic. Stavba připomíná jeden z vítězných oblouků starověkého Říma, je vyzdobena dráždivými sochami – do kamene tu vytesali Dianu laškující se psem i Kupida pozorujícího koupající se nymfy.


ZÁMEK BŘECLAV

33 KM

Původně renesanční zámek Břeclav byl na počátku 19. století přestavěn do podoby jakési romantické zříceniny. V okolí je zámecký park volně navazující na lesní komplex zvaný Kančí obora – ta zanikla počátkem minulého století a stala se rekreační zónou, kudy vede i naučná stezka a souběžně cyklotrasa.


MIKULOV

20 KM

Na své si tu přijdou milovníci aktivního odpočinku, přírodních krás i historie. Mezi nejobdivovanější architektonické památky patří dům U Rytířů s krásnou sgrafitovou výzdobou, kašna s alegorickou sochou Pomony, kanovnické domy s fasádou zdobenou psaníčkovými sgrafity. V historickém jádru se nachází i zajímavá Dietrichsteinská hrobka.


PAMÁTNÍK BRÁNA KE SVOBODĚ V MIKULOVĚ

29 KM

Památník obětem železné opony byl odhalen v roce 2014. Nachází se 1200 m od bývalé mikulovské celnice na cestě, která se za totality nacházela přímo u ostnatých drátů a sloužila pohraničníkům. V okolí Mikulova se odehrál bezpočet pokusů o útěk z totalitního Československa. Pamětní místo tvoří 53 kovových stél připomínajících lidi, kteří zde v letech 1948–1989 zahynuli při pokusu o nelegální překročení hranice.


SVATÝ KOPEČEK U MIKULOVA

27 KM

Svatý Kopeček dotváří překrásné kulisy Mikulova a je zároveň jeho dominantou. Turistická trasa vedoucí na jeho vrchol se mnoha serpentinami proplétá kolem jednotlivých zastavení křížové cesty v podobě barokních kapliček. Na temeni hory stojí kostelík sv. Šebestiána.


KOZÍ HRÁDEK, MIKULOV

27 KM

Má tvar mohutné hranolové věže a patří k jedné ze skalnatých dominant města. Dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem tu byla vybudována v 15. století a výrazně přispěla ke zvýšení ochrany města.


SIROTČÍ HRÁDEK

23 KM

Sirotčí hrádek je jednou z nejromantičtějších hradních zřícenin. Stojí na severovýchodním výběžku Stolové hory v Pavlovských vršcích. Hrad byl zřejmě založen ve 2. polovině 13. století jednou z větví švábského rodu Wehingenů nazývanou Sirotci (Waisové). Sirotčí rádek můžete navštívit prakticky v kteroukoliv roční dobu, je zcela volně přístupný.


RYBNÍK NESYT

34 KM

Nesyt je se svou rohlohou 296 ha největším rybníkem na Moravě a osmým největším v rámci ČR. Spolu s dalšími třemi níže položenými rybníky byl vyhlášen za národní přírodní rezervaci Lednické rybníky. Na třech místech po jeho obvodu byly zbudovány ornitologické pozorovatelny pro sledování a sčítání ptactva a dění na rybníku, které jsou volně přístupné i široké veřejnosti.


MUZEUM ŽELEZNÉ OPONY VE VALTICÍCH

39 KM

Muzeum železné opony ve Valticích prezentuje mnohaletou historii služby na státní hranici se zvláštním důrazem na období mezi léty 1951 až 1989, kdy zde službu vykonávala pohraniční stráž a kdy byla snaha o absolutní neprostupnost státní hranice dovedena za využití ženijně technických zařízení, tedy takzvané železné opony, téměř k dokonalosti.


LOM JANIČŮV VRCH

26 KM

Za skvělým koupáním se vydejte k zatopenému lomu u Mikulova. Najdete tu jedno z nejhezčích přírodních koupališť na Pálavě s rozlohou přes 4 ha. Díky vápenci je zdejší voda průzračně čistá, pláž je kamenitá. Návštěvníci toto místo přirovnávají k chorvatskému pobřeží.


BYLINKOVÝ RÁJ SONNENTOR ČEJKOVICE

30 KM

Vydejte se na zážitkovou exkurzi do moderního závodu na zpracování čajů a koření. Projdete provoněnými sklady i výrobními prostorami, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek z regionálních ekofarem až po výrobu.


POHANSKO

38 KM

Zámek Pohansko stojí v nádherných lužních lesích při rakouské hranici nedaleko Břeclavi. Po celé délce přízemí jsou pilířové arkády, fasády zdobí reliéfy s mytologickými motivy. Pohansko je archeologická památková rezervace, která je jednou z nejvýznamnějších raně středověkých památek.

Hotel Kurdějov v Kurdějově hodnocení