HOTEL KURDĚJOV

Teambuilding - 6. Degustace

Práce s vínem je pro nás vášní a rádi náš entusiasmus přeneseme i na Vás a vaše hosty. Kvalita se u nás skládá z výběru vín, skleniček Riedel, vhodných degustačních prostor a profesionálního přístupu degustátora. Nabízíme výhradně moravská vína se zaměřením na vína přírodní a vína z kurdějovských hroznů.


A) Degustace ve vinařství

V areálu Hotelu Kurdějov se nachází butikové vinařství Ebenberg, které zpracovává hrozny výhradně z kurdějovské vinice Ebeny. Vinice je speciální zřejmě nejhustším sponem na Moravě, který dává 12 800 keřů révy vinné na hektar. Vinařství produkuje přírodní vína. Ve vinařství můžete ochutnat různé ročníky pinotových odrůd s výkladem vinaře.

Degustace trvá 1,5 h a je vhodná pro skupiny do 15 osob.


B) Snoubení vína a jídla

Největší zážitky nám víno dává v kombinaci s vhodným pokrmem. Bohužel jsme v současné době zvyklí spíše víno konzumovat samostatně a tím se často ochudíme o maximální zážitek. Proto Vám doporučujeme zvolit jednu z variant snoubení a užít si známou rovnici 1 + 1 = 3, tedy snoubení vína a jídla rovná se špičkový zážitek.


  • Tradiční moravská jídla a kurdějovská vína
  • Snoubení s moravskými klasickými sekty

Snoubení trvá 2,5 h.C) Řízená degustace

Doba, kdy řízená degustace vín spočívala v informování hostů, že Tramín červený je bílé víno a suchá Pálava skutečně existuje, u nás již dávno pominula. Řízená degustace, kterou možná ještě lépe vystihuje anglické slovo masterclass - tedy degustace pod vedení someliéra, která by vás měla naučit něco nového, posunout Vás ve vnímání vín a doplnit znalosti. Proto je tato varianta intenzivní a můžete si vybrat z různých témat.


  • Kurdějov vs Morava
  • Řízené kvašení vs Přírodní vína
  • Frankovka vs Pinot noir
  • Přírodně sladká vína

Řízená degustace trvá 1 h.


D) Sabrage

Sabrage je originální způsob otevírání lahví klasického sektu useknutím hrdla láhve. Dozvíte se o technologii výroby, o historii klasických sektů a o způsobech sekání sektů. A především uvidíte show sabrage a budete si moci sami sabrage vyzkoušet.


E) Neřízená degustace

V případě, že chcete svoji akci doplnit o nabídku kvalitních vín pod dohledem someliéra a nenarušit tím plynulost večerní zábavy, tak doporučujeme variantu neřízené degustace, kde dobu trvání i téma dojednáváme individuálně.Vyberte si z našich dalších teambuildingových služeb:

Hotel Kurdějov v Kurdějově hodnocení