HOTEL KURDĚJOV

Teambuilding - 3. Kouzlo vinohradu

Vinohrady se opět stávají součástí kurdějovské krajiny a začíná tak obnova bohaté vinařské a vinohradnické tradice. 600 ha vinic, které zde bývaly kdysi samozřejmostí, ještě zdaleka nemáme. Ale 30 ha nyní a brzy mnohem více, to je radost, která vyměnila dobu nedávnou, kdy byly naše vinohrady vypleněny na nulu. Vinice pokryly stráně bezprostředně za zahradami obce a tvoří malebný kolorit. Vycházky do nich přináší nádherné výhledy a když to vše spojíte s ochutnáním produktů, z těchto vinohradů vzešlých, zažíváte mimořádné chvíle na které se nezapomíná.


A) Procházka vinicí

Začíná před hotelem v nadmořské výšce asi 220 m, směřuje kolem gotického kostela a hřbitova, který míjíme po pravé ruce, zatímco nalevo od nás se prostírá první vinohrad, který potkáváme. Po 300 metrech vstupujeme branou do dalšího vinohradnického areálu, pokračujeme směrem nahoru a po dalších 250ti metrech dosahujeme našeho cíle. To jsme již na kótě 300 metrů nad mořem. Díky tomu se nám otvírá výhled na celý Kurdějov a dále přes protější stráň na vrchy Pálavy, Mušovská jezera a tak dál a dál. Při dobrém počasí vidíme z tohoto bodu a pohledu do leva až na vrcholy Bílých Karpat před Bratislavou. Zde pod pergolou, která nás chrání před sluncem, chutná víno, které na této vinici uzrálo, nejlépe.

Procházka:

1–10 osob, 5 lahví vína

11–20 osob, 10 lahví vína

21–30 osob, 15 lahví vína

 • 5 vzorků vín pro každého
 • doprovod
 • výklad o vinohradech i degustovaném vínu
 • trvání cca 1,5 hodiny od startu po ukončení degustace
 • dále možnost setrvání ve vinici (západ slunce je zážitek), nebo pokračování ve vycházce a podobně.

Možnost i pokračovat v konzumaci vín.

Další doprovodné programy, včetně cateringu, nebo změny, dohodneme individuálně. V případě, že je skupina větší než 30 osob je nutno vytvořit skupiny 2 nebo více. Tyto mohou absolvovat program paralelně nebo po sobě. Vše je z důvodu zachování kvality Vašeho prožitku.


B) Relaxace sběrem hroznů

Vyvrcholením vinohradníkovy celoroční práce ve vinici je zrání a sběr hroznů. V této době je značný zájem dobrovolníků, kteří si nechtějí nechat ujít zážitek z vinobraní. Práce začíná brzy ráno dokud nám slunce neohřívá ani hrozny ani sběrače. Všichni se snaží naplnit co nejvíce bedniček ještě za příjemného chládku. Naše vinařství preferuje šetrný ruční sběr tak, aby nedocházelo k potlučení bobulek a následně k jejich oxidaci. Oběd si vychutnáte přímo ve vinohradě na terase pod pergolou, chráněni před poledními paprsky. Na každý den je stanoven plán sběru hroznů tak, aby bylo vše ještě tentýž den zpracované v nedalekém sklepě. Délka denního sběru závisí od počtu a výkonnosti sběračů. Doba vinobraní je odvislá od dozrávání hroznů a obvykle probíhá od 20. srpna do poloviny října.

Sběr:

 • snídaně v hotelu (pro ubytované)
 • cesta na vinici - pěšky nebo autem
 • sběr hroznů
 • polední přestávka - oběd
 • pokračování nebo ukončení sběru
 • bohaté občerstvení po dobu sběru (káva, voda, burčák nebo víno)


C) Teambuilding ve vinohradu

Výběr z nabídky teambuildingových soutěží (viz bod II.) nebo sestavení programu na míru dle dohody. Program je celý situován do vinohradu s možností rozšíření o degustaci vín, o komentovanou prohlídku apod.


D) Romantický večer při zapadajícím slunci na vinici

Náš vinohrad, vzhledem ke své poloze, skýtá příjemnou intimitu spojenou s výhledy na nádherné scenérie moravské krajiny při západu slunce. Je tedy vhodný, až jedinečný, pro uspořádání romantických večeří pro dva nebo více bytostí. Romantiku večera umocní připravený program dle Vašeho přání.


Vyberte si z našich dalších teambuildingových služeb:

Hotel Kurdějov v Kurdějově hodnocení